Oslobođen grčki supertanker

Izvor: Blic, 18.Jan.2010, 11:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oslobođen grčki supertanker

Portparol antipiratskih snaga EU saopštio je danas da su somalski gusari oslobodili jedan grčki supertanker s 28 članova posade nakon što im je isplaćena ucena.

Kapetan Džon Harbor je, kako javlja AP, u Najrobiju rekao da su gusari jutros napustili tanker Maran Kentaurus pod grčkom zastavom. Pomorske snage su pratile brod dok je isplovljavao iz somalijskih voda.

Maran Kentaurus je bio otet još 29. novembra oko 1.300 kilometara od obala Somalije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Supertanker vozi naftu iz Saudijske Arabije za SAD. Jedan posrednik u pregovorima sa gusarima je izjavio da su otmičari juče popodne dobili 5,5 miliona dolara i potvrdio da su brod napustili jutros. Zasad, međutim, nema zvanične

potvrde da im je zaista isplaćena tolika suma.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Oslobođen grčki supertanker

Izvor: B92, 18.Jan.2010

Najrobi -- Portparol antipiratskih snaga EU saopštio je da su somalski gusari oslobodili jedan grčki supertanker s 28 članova posade nakon što im je isplaćena ucena... Kapetan Džon Harbor je u Najrobiju rekao da su gusari napustili tanker "Maran Kentaurus" pod grčkom zastavom. Pomorske snage su...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.