NA DANAŠNJI DAN: Postali smo PRVACI sveta (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 09.Avg.2018, 09:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NA DANAŠNJI DAN: Postali smo PRVACI sveta (VIDEO)

Šampionat održan u Grčkoj.

Tačno pre 20 godina košarkaška reprezentacija (tadašnje SR) Jugoslavije postala je prvak sveta. U finalu, u Atini, ekipa predvođena selektorom Željkom Obradovićem je pobedila Rusiju, sa 64:62, a za najkorisnijeg igrača proglašen je Dejan Bodiroga. Pre toga, na putu ka zlatu, Jugoslavija je pobeđivala (u grupi) Rusiju, Portoriku i Japan, a zatim i (u novoj grupi) Kanadu i Grčku >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << . Jedini poraz, od 61:60 doživeo je naš tim od Italije.

Kasnije u četvrtfinalu, Jugoslavija je pobedila Argentinu (70:62), u polufinalu Grčku (78:73), a u pomenutom finalu i Rusiju koja je u polufinalu pobedila Sjedinjene Američke Države.

Najviše poena tada je dao Željko Rebrača, 16, uz 11 skokova. Dejan Bodiroga je ubacio 11 poena, a Milenko Topić devet.

Ekipu su činili Aleksandar Đorđević, Dejan Bodiroga, Vlado Šćepanović, Saša Obradović, Nikola Lončar, Dragan Lukovski, Miroslav Berić, Željko Rebrača, Predrag Drobrnjak, Nikola Bulatović, Dejan Tomašević i Milenko Topić.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.