Mijalkoviću srebro na EP u karateu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Feb.2012, 12:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PIROT -

Karatista reprezentacije Srbije Uroš Mijalković osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u karateu u glavnom gradu Azerbejdžana, Bakuu.

Mijalković, član Karate kluba "Proleter" iz Pirota, je juče u četiri borbe pobedio rivale Pecalasa iz Grčke, Sletevolda iz Norveške, Dukića iz Hrvatske, i Janeza Korena iz Slovenije.

U finalu prvenstva Evrope u konkurenciji 25 juniora u kategoriji do 76 kilograma Mijalković je poražen od >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << turskog reprezentativca Aktaša.

U izjavi za "Plus radio" iz Pirota, neposredno posle borbe, Mijalković je rekao da je "emotivno bio ispražnjen" i da mu nije odgovarala pauza od dva sata od polufinalnog meča.

"Turski reprezentativac zasluženo je osvojio zlatnu medalju", kazao je Mijalković.

Njegov trener Nenad Đorđević rekao je Agenciji Beta da je ovo "najveći uspeh pirotskog sporta".

"Srebrna medalja koju je Mijalković osvojio na prvenstvu Evrope kruna je desetogodišnjeg napornog rada i njegove posvećenosti ovom napornom sportu", rekao je Đorđević.

Urošev otac Zoran Mijalković je rekao Beti da je rezultat u Bakuu plod upornog rada, brige i dobrih uslova koji su doprineli da sport u Pirotu dobije ovakvo veliko priznanje.

"Veoma smo srećni zbog velikog uspeha koji je postigao", kazao je Zoran Mijalković.

Predsednik Opštine Pirot Vladan Vasić je izjavio da su izuzetni ljudski i sportski kvaliteti Uroša Mijalkovića i dugogodišnji rad sa trenerom Đorđevićem doneli zasluženi uspeh.

"Opština Pirot će nastaviti da podstiče mlade da se bave sportom, a potom, da pokušaju da ostvare rezultat kakav je postigao naš karatista Mijalković u Azerbejdžanu", rekao je Vasić.

Mijalković je prošle godine na Balkanskom prvenstvu na Kipru osvojio drugo mesto. Na Svetskom prvenstvu karatea u Maleziji bio je na 16. mestu, a dobio je i titulu prvaka Srbije u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Uroš Mijalković proglašen je prošle godine za najboljeg sportistu Pirota.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.