Mere štednje bi mogle da unište celu evro zonu

Izvor: NaDlanu.com, 22.Maj.2012, 21:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mere štednje bi mogle da unište celu evro zonu

BERLIN, 22. maja 2012. (Beta-AP) - Lider grčke radikalne levičarske koalicije Siriza, Aleksis Cipras, upozorio je u utorak u Berlinu da bi mere štednje, čiji pobornik je nemačka kancelarka Angela Merkel, mogle da na kraju unište celu evro zonu.

BERLIN, 22. maja 2012. (Beta-AP) - Lider grčke radikalne levičarske koalicije Siriza, Aleksis Cipras, upozorio je u utorak u Berlinu da bi mere štednje, čiji >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << pobornik je nemačka kancelarka Angela Merkel, mogle da na kraju unište celu evro zonu.Cipras je novinarima, posle sastanka sa liderima nemačke opozicione Levice, rekao da medjunarodni kreditori Grčke moraju da priznaju svoje "greške" i promene kurs "kako bi izbegli katastrofu".Siriza je osvojila drugo mesto na parlamentarnim izborima u Grčkoj, 6. maja, a prema nekim istraživanjima javnog mnjenja, ona je favorit i pred nove izbore, zakazane za 17. jun.Grčku čekaju novi parlamentarni izbori, pošto na prethodnim 6. maja nijedna stranka nije osvojila dovoljno glasova da bi samostalno formirala vladu, a lideri prvoplasiranih stranaka nisu uspeli da se dogovore o koaliciji, zbog sukoba oko mera štednje koje su uslov da bi Atina dobila medjunarodnu finansijsku pomoć.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.