Izvor: B92, 30.Sep.2011, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kovačević: Ministar ekonomije greši
Beograd -- Ekonomista Milan Kovečević kaže da ministar ekonomije Nebojša Ćirić greši kada kaže da "deficit treba finansirati dugoročnim, a ne kratkoročnim zaduživanjem".
Potrošiti više danas i ostavljati da to plati buduća generacija ne odobravaju ni teorija ni praksa, smatra Kovačević
Tako je jedino lakše vlasti da nastavlja sa zaduživanjem, a takva inercija je dovela i do sadašnjeg stanja u Grčkoj, objašnjava Kovačević u komentaru koji u celosti možete pročitati ovde.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.






