Kole hoće da kupi i grčke šećerane?

Izvor: B92, 25.Sep.2011, 03:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kole hoće da kupi i grčke šećerane?

Beograd -- MK grupa bi do kraja 2011. mogla da postane vlasnik grčke državne kompanije za proizvodnju šećera "Helenik šugar".

"Krajem ove sedmice (22. septembra) objavljeno na sajtu ATE banke, da je u B fazu tendera prošlo desetak zainteresovanih kupaca među kojima je i Sunoko iz Novog Sada koji se nalazi pod kontrolom MK Grupe", objavila je brokerska kuća "Sinteza invest group".

Inače, većinski vlasnik te kompanije je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << grčka ATE bank koja poseduje 82,33 odsto akcija. Prodaja ovog paketa je sastavni deo mera konsolidacije bankarskog sistema i privrede Grčke.

"Helenik šugar" osim dve šećerane u Srbiji, u Crvenki i u Žablju u svom poslovnom portfelju ima još i pet šećerana u Grčkoj.

MK Grupa je u vlasništvu biznismena Miodraga Kostića, a ove nedelje objavljeno je da je ovaj biznismen kupio i Brodogradilište Apatin za 150 miliona evra. U vlasništvu Kostića je i kompleks Geneks apartmana i hotela na Kopaoniku.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.