Juniori preslišali Grke na startu kvalifikacija za SP

Izvor: Sportski Žurnal, 04.Jan.2013, 22:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija – Grčka 24:15 (12:5)
Mihalovce – Gradska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Naboku i Kulik (Belorusija). Sedmerci: Srbija 5 (4), Grčka 2 (2). Isključenja: Srbija 4, Grčka 6 minuta.
SRBIJA: Ristić, A. Radovanović, Matičić 4, Trivić, Perović 1, Terzić 2, Krsmančić 4, Vučićeviž 2, S. Ilić 3, M. Radovanović (9 odbrana), Damjanović 2, Arsenić (6 odbrana), V. Ilić 2, Pešić 2, Crnoglavac 1, Đukić >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 1.
GRČKA: Zlatanos, Kostakidis 2, Zaharis, Apostolidis 2, Joanu 1, Sarigianidis 1, Kacikis, Grigoriadis, Kacivakeslis 1, Pasias, Pukovinas, Kafantaris 3, Seirekidis 6, Arapakopulos, Papadopulos, Meletakos 1.
Igrač utakmice: Mihailo Radovanović (Srbija)

Dobar start juniora na kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. U slovačkim Mahalovcima pala je Grčka rezultatski lako, mada učenici Vladimira Dragićevića mogu da žale i za ubedljivijim rezultatom. Što na kraju razlika nije veća razlog su neiskorištene lake prilike za gol. Orlići su od početka nametnuli tempo, prvi gol primili tek u 9. minutu iz sedmerca.
Usled visokog vođstva posle prvog dela igre na početku drugog poluvremena usledilo je opuštanje, Grci su uspeli da se primaknu na 11:14. Ali, ništa alarmantno, nekoliko vezanih odbrana vratilo je Orliće na pobednički kolosek.
Dragićević je dosta rotirao, trudeći se da igrače dovoljno odmara pred još dva iskušenja koja ih čekaju,  prvo protiv domaćina, potom i Danske.
Samo prvoplasirani tim iz grupe izboriće pravo učešća na SP u Bosni i Hercegovini (14– 28. jul).