I prvak Poljske odustao od Evrokupa!

Izvor: Sportske.net, 10.Avg.2016, 18:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I prvak Poljske odustao od Evrokupa!

FIBA Liga Šampiona dobija još jednog učesnika.

AEK iz Atine je danas obelodanio da u narednoj sezoni neće igrati Evropkup, iako je bilo najavljivano da će se pojaviti u ovom takmičenju u nastupajućoj sezoni.

Razlozi nisu poznati, a nešto više o tome pročitajte OVDE.

Do sada su pored grčke ekipe od ovog takmičenja odustali i italijanski Trento, Dinamo Sasari, Ređo Emilija i Kantu, a njihova mesta su popunili >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << litvanski Lijetkabelis, ruski Volgograd, MZT Skoplje i španska Fuenlabrada.

Sada će od Evrokupa po svemu sudeći odustati i šampion Poljske, ekipa Zjelone Gore.

Iz prvaka Poljske je na konferenciji za novinare objavljeno da će ovaj klub naredne sezone igrati u novom takmičenju pod okriljem FIBA.

"Deluje da ćemo igrati Ligu Šampiona", rekao je predsednik Stelmet Zjelone Gore Januš Jasinski.

Podsetimo, KK Partizan je dobio ultimatum da napusti Evrokup i takmiči se u FIBA Ligi Šampiona, ali iz kluba još nije izdato zvanično saopštenje.

Stelmet je trebalo da se takmiči u grupi A Evropkupa, sa Nižnjim Novgorodom, Gran Kanarijom, Cedevitom, AEK-om i litvanskim Lijetkabelisom.

Po svemu sudeći, ova grupa će pretrpeti ozbiljne promene, a videćemo koje ekipe će zameniti Zjelonu Goru i AEK.
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na Sportske.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.