Izvor: Southeast European Times, 16.Dec.2009, 23:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčka prihvatila hitan kredit od 2 milijarde evra

16/12/2009

ATINA, Grčka -- Vlada je odlučila da uzme hitan kredit od dve milijarde evra od privatnih banaka, u pokušaju da izađe na kraj sa ogromnim budžetskim deficitom i sve većim dugovima, izvestili su lokalni mediji u sredu (16. decembra). Kredit koji će imati godišnju kamatnu stopu od 2,5 odsto -- što je znatno manje od prosečne kamatne stope od 3,3 odsto -- biće otplaćen za pet godina. Očekuje se da vlada dobije novac 4. januara.

U međuvremenu, vlada >> Pročitaj celu vest na sajtu Southeast European Times << i opozicija sastali su se da razmotre ekonomsku krizu posle saopštenja premijera Jorgosa Papandreua o velikom smanjenju troškova. On je zatražio od svih stranaka da podrže mere kako bi se zemlja izvukla iz krize. Papandreu kaže da su stranački lideri, uprkos ideološkim razlikama, postigli sporazum oko nekoliko ključnih tačaka. Zajednička tačka oko koje su se složili svi stranački lideri je da se izađe na kraj sa znatnim nivoima korupcije. (Vima, Blumberg, A1 - 16/12/09)

Nastavak na Southeast European Times...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Southeast European Times. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Southeast European Times. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.