Grčka: Uhapšen pljačkaš banke, taoci oslobođeni

Izvor: Blic, 23.Avg.2010, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčka: Uhapšen pljačkaš banke, taoci oslobođeni

Grčka policija je danas uhapsila naoružanog napadača koji je posle neuspele pljačke banke u Pireju držao troje talaca.

Taoci su oslobođeni nepovređeni. Pljačkaš je prethodno dva sata držao petanestak talaca - službenika banke i klijente.

Napadač je uz dvojicu saradnika - jednog Grka i jednog stranca, upao u podne u ekspozituru banke u veoma prometnom delu Pireja gde je i prisustvo policije jako.

Saučesnici su uhapšeni dok su izlazili iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << banke, ali je glavni napadač ostao unutra i uzeo taoce, pokušavajući da iznudi od policije da se povuče i pusti ga da pobegne.

Policijska akcija je okončana pregovorima sa napadačem.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.