FINALE: Srbija - Crna Gora!

Izvor: Mondo, 21.Jan.2016, 21:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U drugom polufinalu na Evropskom prvenestvu za vaterpoliste u Beogradu, Crna Gora pobedila Mađarsku 8:5 (2:2, 2:1, 1:1, 3:1). U subotu od 17.45 Srbija - Crna Gora za zlato!

Srbija - Crna Gora ili "delfini" protiv "ajkula"!

Reprezentacija Crne Gore pobedila je Mađarsku u drugom polufinalu na šampionatu Starog kontinenta u Beogradu - 8:5 (2:2, 2:1, 1:1, 3:1) i stekla šansu da se bori za drugo evropsko zlato, ali i medalju na Olimpijskim igrama, jer je pobedom u četvrtak >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << overila vizu za Rio.

"Ajkule" su zasluženo u finalu, a junak pobede je Miloš Šćepanović, odlični golman, čije su intervencije na početku meča ulile snagu "đetića" i ona ih nije napuštala do kraja.

Od razdvajanje, Srbija i Crna Gora će se u subotu treći put sastati u borbi za najsjajnije odličje na evropskim prvenstvima. Prvi duel u Malagi pripao je našim komšijama, a drugi pre četiri godine u Ajndhovenu - "delfinima".

Selekciju Crne Gore do pobede su predovdili Aleksandar Ivović i Nikola Janović sa po dva gola, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Draško Braguljan, Darko Braguljan, Mlađan Janović i Nikola Vukčević.

U reprezentaciji Mađarske istakli su se Peter Manherc i Deneš Varga.

Utakmica je odigrana u sjajnoj atmosferi pred oko 6.000 gledalaca u Beogradskoj areni. Publika je imala priliku da gleda veoma neizvestan meč sa mnogo atraktivnih poteza. Prva deonica donela je izjednačenu borbu u bazenu i nekoliko vrhunskih odbrana golmana obe selekcije. Mađarska je povela u posle skoro pet minuta igre, ali je Crna Gora veoma brzo preko Nikole Janovića stigla do izjednačenja.

Ipak, Mađarska je već u narednom napadu iznudila peterac, a siguran izvođač bio je Deneš Varga. Crna Gora je u poslednjem minutu prve četvrtine ponovo izjednačila, a ovaj put strelac je bio Mlađan Janović.

Reprezentacije Mađarske i Crne Gore su i na početku druge četvrtine igrale veoma dobro u odbranama, pa je prvi gol viđen tek na isteku četvrtog minuta. Kapiten Crne Gore Nikola Janović je posle kontre savladao Viktora Nađa i po prvi put doveo svoju reprezentaciju do prednosti.

Nije dugo potrajala prednost Crne Gore, pošto je u narednom napadu na drugoj strani Mađarska iskoristila igrača više u bazenu, a Kristijan Manhrec je savlao Miloša Šćepanovića.

Crna Gora je u završnici druge i na početku treće četvrtine postigla dva vezana pogotka, pa je tako po prvi put na utakmici imala dva gola prednosti. Mađarska je sredinom treće deonice ponovo s igračem više u bazenu postigla gol, a ponovo je precizan bio Mahrec. Na isteku sedmog minuta Deneš Varga je skrivio peterac, ali Mlađan Janović nije uspeo da savlada Nađa i dovede Crnu Goru blizu plasmana u finale.

Mađarska je iskoristila promašaj Janovića, pa je već u prvom napadu na početku poslednje deonice Norbert Hošnjanski doneo izjednačenje i nagovestio neizvesnu završnicu susreta.

Pet minuta pre kraja susreta Aleksandar Ivović je na oko dva metara od gola Nađa iskoristio sjajno dodvanje Draška Braguljana sa skoro sredine igrališta i doveo Crnu Goru do prednosti. Mađarska potom nije iskoristila tri napada da dođe do izjednačenja - dvaput je udarce s distance odbranio Šćepanović, a i Manhrec je prilikom loba pogodio prečku.

Sve nedoumice oko pobednika drugog polufinalnog duela razrešili su u poslednja dva minuta Nikola Vukčević i Aleksandar Ivović.

"Delfini" čekaju rivala u velikom finalu!

Ko će se Srbiji u subotu (17.15) suprotsaviti u borbi za zalato biće poznato nešto posle 21 sata. U drugom polufinalu na Evropskom prvnestvu u Beogradu snage će odmeriti Crna Gora i Mađarska.

Tim Dejana Savića je u sredu pobedio Gršku 13:7.

Utakmicu u Kombank Areni sude Alesandro Severo iz Italije i Radoslav Korizna iz Poljske.

Put do polufinala, Mađarska:

U grupi: Grčka 8:8, Rusija 12:6, Turska 20:5.

Osmina finala: Gruzija 14:3.

Četvrtfinale: Hrvatska 8:5

Put do polufinala, Crna Gora:

U grupi: Holandija 13:6, Španija 8:8, Slovačka 15:6

U osmini finala: Francuska 11:6

Četvrtfinale: Italija 10:7

*Obe selekcije su sa četiri pobede i jednim remijem.

'); } } $('.text').val(''); $('.check').removeAttr('checked'); $('#pollForm_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').hide('slow'); $('#rez_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').hide(); $('#results_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').hide(); } else $("#PollResultForm_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b").html('

Hvala Vam što ste glasali.

'); } function handlePollError_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b(ajaxContext) { $('.text').val(''); $('.check').removeAttr('checked'); $('#pollForm_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').hide('slow'); $('#rez_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').hide(); $('#results_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').hide(); $("#PollResultForm_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b").html('

Glasanje nije uspelo.

'); } function RemoveResult_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b(){ if ($("#results_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b").children().size() > 0) { $('#results_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').fadeOut(500); $('#rez_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').text('Rezultati'); $('#results_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').empty(); return false; } else return true; } function Result_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b(){ if ($('#results_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').children().size() > 0) { $('#results_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').fadeIn(); $('#results_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').find("ul").each(function (index) { //$(this).sumarizeExt(index); }); $('#rez_poll_01ac39b8_792e_462f_bda8_ea762426474b').text('Nazad'); } } Koga biste voleli u finalu EP u vaterpolu? Crnu Goru

IV ČETVRTINA - 3:1

8:5 - Ivović pola minuta pre kraja stavlja tačku na meč i uvodi nas u treće finale na evropskim prvenstvima između Srbije i Crne Gore.

7:5 - Dva minuta do kraja, Crna Gora ima dva gola viška. Nikola Vukčević!

6:5 - Lepa akcija Crne Gore na 4,30 pre kraja. Ivović vraća prednost "đetićima".

5:5 - Mađarska u prvom napadu postiže gol za izjednačenje. Strelac je Norbert Hošnjanski sa sedam metara.

III ČETVRTINA - 1:1

- Nikola Janović je izvukao "peterac", a Mlađan janović ne koristi penal.

- Ključa u Areni, mnogo nervoze, malo golova.

5:4 - Opet Manherc! Igraće se još tri i po minuta u 3/4.

5:3 - Crna Gora ima dva gola prednosti. Draško Brguljan je strelac.

- I jedni i drugi pogađaju stative i prečke, nema golova u drugom poluvremenu.

II ČETVRTINA - 2:1

4:3 - Darko Brguljan postiže lep gol.

3:3 - Antonio Petrović je dobio drugu ličnu grešku što je materijalizovao Kristijan Manherc.

3:2 - Nikola Janović za prvo vođstvo Crne Gore!

- Polovina igre u II četvrtini, jake odbrane na obe strane.

I ČETVRTINA - 2:2

2:2 - Mlađan Janović postiže gol za Crnu Goru, koja je u jednom trenutku imala i dva igrača više.

- 1,29 pre kraja prve četvrtine tajmaut je zatražila Crna Gora.

- Crnogorci imaju mnogo veću podršku u Areni. Na tribinama je sigurno preko 6.000 navijača. Ni Mađari nisu bez navijača u Beogradu, naprotiv.

1:2 - Deneš Varga koristi "peterac".

1:1 - Nikola Janović, ipak, postiže gol dve sekunde pre kraja napada.

0:1 - Deneš Varga postiže prvi gol na meču posle četiri minuta i pet sekundi. Mađari su imali igrača više u tom napadu. Crna Gora na drugoj strani ne koristi brojčanu prednost u bazenu, prvi put na meču.

- I Viktor Nađ, čuvar mreže Mađara, je odličan.

- Golman Crne Gore Miloš Šćepanović je odlično otvorio meč sa tri uzastopne odbrane. Posle dva i po minuta nema golova.

- Crnogorci su najveći uspeh napravili na EP u Malagi 2008, kada su u finalu pobedili Srbiju. Mađari imaju 12 titula, ali su poslednju osvojili 1999. Od tada su odigrali dva finala, 2006. i 2014. i oba su izgubili od Srbije.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.