Izvor: Nezavisne Novine, 08.Dec.2016, 15:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EK: Migrante od marta treba slati nazad u Grčku
BRISEL - Evropska komisija saopštila je danas da državama članicama treba omogućiti da od sredine marta sljedeće godine migrante šalju nazad u Grčku.
Prema pravilima EU, prva država u koju migranti uđu odgovorna je za razmatranje njihovog zahtjeva za azil, ali je taj sistem propao prošle godine u Grčkoj.
Atina je dozvolila većini migranata da prođu kroz Grčku na putu ka Njemačkoj i ostalim >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << članicama EU.
Komisija je saopštila danas da je Grčka poboljšala uslove za smještaj migranata i sistem registrovanja novih azilanata.
Izvršno tijelo EU preporučilo je da se državama omogući da šalju nazad migrante koji od sredine marta uđu u blok na nelegalan način i nastave put dublje u Uniju.
Više od milion migranata ušlo je u zemlje EU prošle godine.
Nastavak na Nezavisne Novine...














