Andrija Živković prelomio solunski derbi VIDEO

Izvor: B92, 10.Maj.2021, 11:29

Srpski reprezentativac Andrija Živković bio je strelac u pobedi PAOK-a u solunskom derbiju na Arisom rezultatom 2:0.

Crno-beli su vodili golom Švaba iz jedanaesterca od 69. minuta i drama je potrajala do prvog minuta nadoknade.

Tada je Živković na asistenciju Mihaja postigao gol za konačnih 2:0 i prelomio je derbi u korist PAOK-a.

Bio je to njegov 10. gol u grčkom šampionatu, a ukupno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 14. u celoj sezoni.

Drugi je strelac tima, iza Sviderskog koji ima gol više.

Ostvario je i tri asistencije u grčkoj ligi.

PAOK je ovom pobedom pobegao Arisu na pet bodova razlike, sada ima 64 naspram 59 rivala.

Olimpijakos je ubedljivo prvi sa 84 osvojena boda, odavno obezbedivši titulu prvaka Grčke.