Izvor: Danas, 25.Jun.2025, 15:58

Usvojena deklaracija na samitu NATO: Na šta su se obavezali šefovi država i vlada

Na samitu NATO-a u Hagu usvojena je deklaracija koju su izdali šefovi država i vlada NATO-a, učesnici sastanka Severnoatlantskog saveta, u kojoj se saveznici, između ostalog, obavezuju da će do 2035. godine ulagati pet odsto BDP-a godišnje u osnovne potrebe odbrane, kao i u troškove povezane sa bezbednošću i odbranom.
Pogledaj vesti o: NATO skup,   NATO

Nastavak na Danas...






Povezane vesti

Lideri NATO potvrdili posvećenost kolektivnoj odbrani, složili se o većoj vojnoj potrošnji

Izvor: NoviMagazin.rs, 25.Jun.2025, 16:05

U deklaraciji usvojenoj danas na sastanku Severnoatlantskog saveta u Hagu šefovi država i vlada članica NATO složili su se o izdvajanju za odbranu u visini pet odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP) i to 3,5 odsto BDP godišnje za rashode za odbranu do 2035. i 1,5 odsto BDP za povezane troškove.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.