Izvor: B92, 02.Jul.2008, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen zbog osmostrukog ubistva
Beograd -- Američka policija, uz pomoć FBI, uhapsila je u Ilionoisu muškarca osumnjičenog za ubistvo osmoro ljudi tokom prošlog vikenda.
Nikolas Šeli (28) uhapšen je u Ilinoisu, kada ga je sa poternice koja je bila objavljivana u medijima prepoznao konobar i jedna mušetrija u kafiću. U poteru je bilo uključeno više saveznih država. Uhapšeni Nikolas Šeli bivši je robijaš, a u zatvoru je proveo tri godine zbog oružane pljačke, distribucije droge i nezakonitog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posedovanja oružja.
Šeli se sumnjiči za ubistvo osmoro ljudi u dve savezne države, a među ubijenima su devedesettrogodišnji čovek, dete i bračni par. Ubistva su najverovatnije počinjena u subotu i nedelju.
Policija je u ponedeljak objavila poternicu za Šelijem, da bi samo dan kasnije on bio uhapšen. Pri hapšenju Šeli nije nosio oružje niti je pružao otpor.
"Nikolas Šeli priveden je u policijsku stanicu u Granit Sitiju u Ilinoisu. Šelija je na parkingu jednog tržnog centra primetilo dvoje naših policajaca. Nije pružao otpor pri hapšenju. On će ostati u pritvoru do prvog pojavljivanja pred sudijom", rekao je Mark Mejton, komandir regionalne policijske stanice u Ilinoisu.
Detalji istrage biće utvrđeni naknadno. Protiv Šelija je podignuta optužnica za samo jedno prvostepeno ubistvo, dok se ne utvrde svi detalji.
Ef-Bi-Aj i policija nisu davali detalje o slučaju, ali veruju da je Šeli odgovoran za sva ubistva za koja se tereti, imajući u vidu način na koji su počinjeni zločini.
SAD: Uhapšen osmostruki ubica
Izvor: Mondo, 02.Jul.2008
Američka policija je uz pomoć Federalnog istražnog biroa (FBI) uhapsila u Ilinoisu muškarca osumnjičenog za ubistvo osmoro ljudi tokom proteklog vikenda, saopštila je policija.









