Izvor: Blic, 29.Okt.2010, 22:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Provera aviona u SAD zbog sumnjivih paketa
Američki Feberalni istražni biro (FBI) danas je, posle vesti o sumnjivom paketu jednog aviona u Velikoj Britaniji, proverio teret tri letilice koje su stigle iz Evrope, ali ni u jednoj nije otkriven eksploziv.
Kako prenose američki mediji, tri teretna aviona američke kompanije "Junajted parsel servis" (UPS), koja dnevno po celom svetu isporuči više od 15 miliona paketa, bili su pretraženi odmah po sletanju.
U Filadelfiji su pretražena dva aviona koja su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << stigla iz Pariza i Kelna, dok je na aerodromu Njuark, u Nju Džerziju, pretražen avion koji je stigao sa aerdorma Ist Midlends u Velikoj Britaniji.
Prethodno je javljano da je u Londonu otkrivena improvizovana eksplozivna naprava, ali je provera sumnjivog pakovanja tonera, za koji su ili prikačeni žica i beli prah, pokazala da upitanju nije eksploziv.
Pošto je to bilo na avionu koji je iz Jemena preko Londona leteo za Čikago, FBI je procenio da je pretnja realna i odlučio proverili pakovanja tonera u tri aviona UPS.
Ispostavilo se da nijedno pakovanje nije predstavljalo nikakvu pretnju.
U okviru istih mera predostrožnosti, zaustavljen je i prekontorlisan jedan kamion UPS u njujorškom predgrađu Bruklin.






