Komi će svedočiti pred odborom u Senatu

Izvor: RTS, 20.Maj.2017, 09:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Komi će svedočiti pred odborom u Senatu

Bivši direktor Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejms Komi pristao je da svedoči pred odborom za obaveštajna pitanja u gornjem domu američkog Kongresa posle praznika Dan sećanja.
Predsednik odbora u Senatu Ričard Ber i senator Mark Vorner saopštili su u petak uveče da će Komi odgovarati na pitanja odbornika na sednici otvorenoj za javnost.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
Datum saslušanja nije još određen, ali je saopšteno da će to biti posle Dana sećanja, koji se obeležava 29. maja.
Ber je rekao da odbor želi da ispita Komija o njegovoj ulozi u pravljenju procene američkih obaveštajnih agencija o umešanosti Rusije u predsedničke izbore.
Prema jučerašnjem pisanju Njujork tajmsa, predsednik SAD Donald Tramp je rekao ruskim zvaničnicima da je Komi bio "potpuni ludak" i da je njegovom smenom olakšan "veliki pritisak" na njega.
Citirajući zvanični pisani izveštaj sa sastanka u Ovalnom kabinetu, koji je za list pročitao neimenovani zvaničnik, Njujork tajms navodi da je Tramp u razgovoru s ruskim ministrom spoljnih poslova i ambasadorom Komija nazvao ludakom.
"Suočio sam se s velikim pritiskom zbog Rusije. To je sada otklonjeno", rekao je Tramp.
Šef Bele kuće se sa ruskim zvaničnicima sastao 10. maja, dan pošto je smenio Komija.
Vašington post je u petak pisao, pozivajući se na neimenovane izvore, da je visoki savetnik u Beloj kući pod istragom zbog moguće uloge u navodnoj povezanosti Trampovog izbornog štaba i Rusije. Ta osoba nije imenovana, ali je navedeno da je bliska Trampu.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Komi će svedočiti pred odborom u Senatu

Izvor: Beta, 20.Maj.2017

Bivši direktor Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejms Komi pristao je da svedoči pred odborom za obaveštajna pitanja u gornjem domu američkog Kongresa posle praznika Dan sećanja.Predsednik odbora u Senatu Ričard Ber i senator Mark Vorner saopštili su u petak veče da će Komi odgovarati na...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.