Izvor: NoviMagazin.rs, 20.Maj.2017, 09:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Komi će svedočiti pred odborom u Senatu

Bivši direktor Federalnog istražnog biroa (FBI) Džejms Komi pristao je da svedoči pred odborom za obaveštajna pitanja u gornjem domu američkog Kongresa posle praznika Dan sećanja.

Predsednik odbora u Senatu Ričard Ber i senator Mark Vorner saopštili su u petak veče da će Komi odgovarati na pitanja odbornika na sednici otvorenoj za javnost.

Datum saslušanja nije još određen, ali je saopšteno da će >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << to biti posle Dana sećanja, koji se obeležava 29. maja.

Ber je rekao da odbor želi da ispita Komija o njegovoj ulozi u pravljenju procene američkih obaveštajnih agencija o umešanosti Rusije u predsedničke izbore.

Prema jučerašnjem pisanju Njujork tajmsa, predsednik SAD Donald Tramp je rekao ruskim zvaničnicima da je Komi bio "potpuni ludak" i da je njegovom smenom olakšan "veliki pritisak" na njega.

Citirajući zvanični pisani izveštaj sa sastanka u Ovalnom kabinetu, koji je za list pročitao neimenovani zvaničnik, Njujork tajms navodi da je Tramp u razgovoru s ruskim ministrom spoljnih poslova i ambasadorom Komija nazvao ludakom.

"Suočio sam se s velikim pritiskom zbog Rusije. To je sada otklonjeno", rekao je Tramp.

Šef Bele kuće se sa ruskim zvaničnicima sastao 10. maja, dan pošto je smenio Komija.

Vašington post je u petak pisao, pozivajući se na neimenovane izvore, da je visoki savetnik u Beloj kući pod istragom zbog moguće uloge u navodnoj povezanosti Trampovog izbornog štaba i Rusije. Ta osoba nije imenovana, ali je navedeno da je bliska Trampu.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.