Srbija kasni sa primenom Akcionog plana za poglavlje 23

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Maj.2016, 10:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Srbija kasni sa primenom Akcionog plana za poglavlje 23"

Šef Delegacije EU u Srbiji Majkl Davenport izjavio je da Srbija kasni sa primenom Akcionog plana za poglavlje 23, ali da je siguran da će njegova puna primena biti prioritet nove vlade.

Unija želi da vidi konkretan napredak u vladavini prava u Srbiji, uključujući nezavisno i nepristrasno pravosuđe i tužilaštvo, nezavisne institucije i medije, rekao je on za Danas.

"Bitno je da državne institucije u Srbiji primene preporuke Zaštitnika građana, kao što je obećao gospodin premijer u slučaju rušenja u Savamali, kao i da se vlada ozbiljno bavi istragom ovog slučaja", naveo je Davenport.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.