Počinje prvi Beogradski bezbednosni forum

Izvor: NaDlanu.com, 15.Sep.2011, 11:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje prvi Beogradski bezbednosni forum

Više od 300 domaćih i stranih zvaničnika, predstavnika Evropske unije i NATO, naučnih instituta i civilnog društva učestvovaće od četvrtka do 16. septembra na prvom Beogradskom bezbednosnom forumu.

Glavna tema skupa, koji će zvanično otvoriti predsednik Srbije Boris Tadić, jeste "Balkan i globalna bezbednost - šta nam je zajedničko a šta >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << nas razlikuje".Forum organizuju Beogradski fond za političku izuzetnost, Evropski pokret u Srbiji i Beogradski centar za bezbednosnu politiku.Učesnicima foruma u sredu uveče su se na prijemu povodom održavanja skupa obratile državni sekretar u ministarstvu odbrane Srbije Tanja Miščević, kao i Sonja Liht u ime organizatora.Posle toga je su održane tri sesije - o poboljšanju energetske bezbednosti u jugoistočnoj Evropi, prevratima u arapskom svetu i njihovim posledicama, i o odnosima Rusije i Evrope. BEOGRAD, 15. septembra 2011. (Beta)
Pogledaj vesti o: NATO skup,   Boris Tadić

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.