Izvor: Radio 021, 12.Apr.2020, 10:52

"Očekujemo pozitivnu vest o ukidanju ograničenja za medicinsku opremu iz EU"

Zemlje Zapadnog Balkana mogle bi u narednih nekoliko dana očekivati pozitivne vesti o skidanju sa liste ograničenja izvoza medicinske opreme i lekova iz EU, rekla je šefica Misije Srbije pri Evropskoj uniji u Briselu Ana Hrustanović.

Ona je podsetila da je ministar spoljnih poslova Ivica Dačić sa kolegama iz regiona uputio pismo Evropskoj komisiji u kome je obrazloženo zašto bi zemlje Zapadnog Balkana >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << trebalo da budu izuzete iz liste ograničenja.

"U narednih nekoliko dana, imamo signale, trebalo bi očekivati pozitivne vesti u tom smislu", rekla je Hrustanović.

Istakla je da je Srbija i punopravni član Mehanizma za civilnu zaštitu u okviru kojeg se, kaže, očekuje potpisivanje sporazuma sa Evropskom komisijom u narednim danima za zajedničke javne nabavke medicinske opreme.

Autor: Tanjug

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.