Izvor: RTS, 08.Avg.2020, 15:26

Mišel: Liban može da računa na pomoć EU

Predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel stigao je u Bejrut kako bi obišao ruševine nastale u utorak nakon eksplozije lučkog skladišta. Poručio je da Liban može da računa na solidarnost EU, ne samo na rečima, već i u konkretnim akcijama.
Šarl Mišel je uz fotografije koje je objavio na Tviteru rekao da je šokiran obimom katastrofe koja je zadesila Bejrut, kao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i da je zadivljen hrabrošću spasilačkih timova.

"Evropa je već uz vas. Obećavam vam da će Evropa biti tu i da vam pomogne u ponovnoj izgradnji", napisao je Mišel na Tviteru.
Dodao je da izražava najdublje poštovanje spasilačkim timovima Crvenog krsta Libana.
U stravičnoj eksploziji koja se dogodila u utorak poginule su najmanje 154 osobe, više od 5.000 je povređeno, a procenjuje se da je preko 300.000 ljudi ostalo bez krova nad glavom. 
Od posledica povreda zadobijenih u eksploziji, preminula je Hedvig Valtmans-Molider (55), supruga holandskog ambasadora u Libanu, potvrdio je šef holandske diplomatije.
Ona je povređena dok je bila sa suprugom u dnevnoj sobi njihove kuće u Bejrutu. 
Predsednici SAD i Francuske Donald Tramp i Emanuel Makron su razgovarali o upućivanju hitne međunarodne pomoći Libanu

Nastavak na RTS...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.