Izvor: B92, 29.Okt.2011, 15:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lukšić: Treba čuti druge
Podgorica -- Crnogorski premijer Igor Lukšić ocenio je danas da su prijem u Evropsku uniju i NATO najbolji okvir za stabilnost i razvoj Crne Gore.
Evropske integracije i učlanjenje u NATO su najbolji okvir dugoročnog obezbeđenja crnogorske državnosti i nezavisnosti, kao i okvir za očuvanje crnogorskog kulturnog i duhovnog identiteta, naveo je Lukšić u blogu na sajtu Demokratske partije socijalista.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
On je kazao da DPS treba da predvodi promene načina vođenja politike u Crnoj Gori. To znači da građani treba da se posvete politici, ne samo oni koji ne glasaju, nego i oni koji misle da je to njihov jedini zadatak. Ne treba se plašiti da čujemo sve ljude, jer svi imaju svoje stavove, naveo je Lukšić, koji je i potpredsednik DPS-a.
On je ukazao da dosta građana Crne Gore ne glasa na izborima. Crna Gora ima 80.000 pasivnih birača. Svaki od njih predstavlja veliki gubitak za demokratiju. DPS treba da nastoji da je jedan od osnovnih zadataka da uveri birače da greše oni koji misle da se njihov glas ne čuje, istakao je Lukšić.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
























