Izvor: Glas javnosti, 09.Jul.2011, 07:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kroacija samit bez prisustva Srbije
DUBROVNIK - Šesti Kroacija samit okupiće danas i sutra u Dubrovniku šefove evropskih vlada i visoke funkcionere EU. Srbija zbog prisustva Hašima Tačija odbila da učestvuje.
Teme ovogodišnjeg Kroacija samita biće perspektiva regiona i širenje EU.
Iako su pozvani na ovaj samit, niko od zvaničnika Beograda, ali i BiH, neće doći na ovaj skup. Za Beograd razlog je premijer Kosova, zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << kog je prisustvovanje samitu preskočeno i prošle godine.
Uz domaćine, predsednika i premijera Hrvatske Ivu Josipovića i Jadranku Kosor, na skupu pod nazivom "Nova decenija za Jugoistočnu Evropu-dovršetak tranzicije" učestvovaće premijeri Crne Gore, Slovenije, Kosova i Makedonije - Igor Lukšić, Borut Pahor, Hašim Tači i Nikola Gruevski.
Na konferenciji će biti i predsednici vlada Albanije, Bugarske i Belgije - Sali Beriša, Bojko Borisov i Iv Leterm , kao i komesar za širenje EU i evropsku politiku susedstva Štefan File.
Očekuje se i američki državni podsekretar za politička pitanja Vilijam Berns.
Konferencija čiji je domaćin Vlada Hrvatske, odražaće se samo sedam dana od završetka pregovora Evropske unije s Hrvatskom o prijemu.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija



