Koštunica: Poraz vlasti

Izvor: RTS, 29.Apr.2010, 15:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koštunica: Poraz vlasti

Pristanak Srbije da učestvuje na konferenciji u Sarajevu kao zemlja bez imena predstavlja novi i težak poraz sadašnje vlasti i njene politike da Evropska unija nema alternativu, ocenio je lider DSS-a Vojislav Koštunica.

Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica ocenio je danas da "pristanak da Srbija na skupu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u Sarajevu učestvuje kao zemlja bez imena predstavlja nov i težak poraz sadašnje vlasti i njene politike da Evrospka unija nema alternativu".

Koštunica je u pisanoj izjavi, dostavljenoj Tanjugu, podsetio da je "Srbija pre samo mesec dana sa punim pravom odbila da bez svog državnog imena učestvuje na skupu u Sloveniji kako bi se omogućilo prisustvo lažne države Kosovo, što je bila dobra odluka, u saglasnosti sa državotvornom politikom".

"Sadašnja vlast smogla je snage da se celih mesec dana drži odluke koja je u skladu sa državnim i nacionalnim interesima, ali je očigledno ponovo počela da se vraća svojoj kratkovidoj i štetnoj politici", smatra lider DSS-a.

Koštunica je dodao da "ostaje još da vlast svojom besomučnom propagandom pokuša da ubedi narod da je to još jedna velika diplomatska pobeda i da je poseban ponos i dostojanstvo predstavljati zemlju bez imena".

Šef diplomatija Italije Franko Fratini izjavio je juče da je Srbija pozitivno reagovala na predlog da na predstojećoj regionalnoj konferenciji, predviđenoj za 2. jun u Sarajevu, učesnici budu predstavljeni ličnim imenom, a ne imenom države.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.