
Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Dec.2022, 21:28
HARADINAJ PRETI RATOM, TRAŽI INTERVENCIJU SAD I EU! "Priština HITNO da ukloni barikade Srba na severu Kosova!"
Zapaljiva retorika bivšeg komandanta terorističke OVK
Haradinaj je na Fejsbuku pozvao Vladu Srbije da odmah odustane od, kako tvrdi, "ratnohuškačke politike" i povuče, kako se izrazio, "paravojne jedinice sa severa".
Lider Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj pozvao je danas Prištinu da iskoristi sve mehanizme koje ima za hitno uklanjanje barikada koje su lokalni Srbi postavili na severu KiM u znak protesta zbog hapšenja >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << bivšeg pripadnika kosovske policije Dejana Pantića.
On je apelovao na EU i SAD da intervenišu kako bi se smirila situacija na severu KiM, prenosi Koha. Haradinaj je ocenio da mir nema alternativu i ponovio da bi Beograd i Priština trebalo da sednu i postignu "mirovni sporazum o međusobnom priznanju".
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na SrbijaDanas.com...