Izvor: B92, 08.Apr.2019, 18:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EU protiv vojnih akcija u Libiji
Šefica EU diplomatije Federika Mogerini pozvala je na zaustavljanje svih vojnih akcija u Libiji bilo da dolaze iz zemlje ili spolja.
"Političko i vojno rukovodstvao Libije mora da preuzme odgovornost i dovede do mirne tranzicije", poručila je Federika Mogerini.
Federika Mogerini kaže da EU prati iz minuta u minut dešavanja u Libiji. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ona ocenjue da stvari ”definitivno ne idu u dobrom pravcu”, a kao primer toga navodi poslednja dešavanja oko aerodroma u Tripoliju.
”Pozivamo sve da izbegnu dalje volje akcije, vrate se za pregovarački sto po pokroviteljstvom UN i obezbede ono što libijski narod želi, a to je mir i stabilonost za zemlju”, kaže Federika Mogerini.
Ona je nakon sastanka Saveta ministra spoljnih poslova naglasila da su zemlje članice EU jednoglasne i u zahtevu da se u potpunosti i momentalno uspostavi humanitarno primirje na tom području.
U tom pavcu EU će pružiti podršku svim stranama, regionalnim akterima i UN, poručila je Mogerinieva.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija












