
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Apr.2021, 14:57
EPP: Rusija mora da plati visoku cenu, EU i SAD da vojno pomognu Ukrajini
Grupa Evropske narodne partije (EPP) u Evropskom parlamentu pozvala je danas EU i SAD na vojnu pomoć Ukrajini i nove sankcije protiv Rusije.
U saopštenju EPP navodi da "Rusija sa više od 40.000 vojnika u blizini ukrajinske granice predstavlja eskalaciju i ozbiljnu pretnju evropskoj stabilnosti i bezbednosti, kao i ukrajinskom suverenitetu".
"Evropska unija i SAD moraju jasno i eksplicitno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da prenesu Rusiji cenu koju će morati da plate za svoju agresiju. A ova cena mora biti visoka", izjavila je potpredsednica EPP grupe Sandra Kalnijete.
EPP ocenjuje da nove sankcije Rusiji moraju da uključuju momentalno zaustavljanje projekta gasovoda Severni tok, zamrzavanje imovine i zabrane putovanja za "prokremaljske oligarhe" i njihove porodice, kao i isključivanje Rusije iz međunarodnog sistema plaćanja SVIFT.
"Istovremeno, Ukrajini moramo vojno pomagati u smislu jačanja sposobnosti i u političkom pogledu. Vodeće evropske sile moraju se složiti da Ukrajini dodele Akcioni plan za članstvo u NATO-u", zaključila je Kalnijete.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...