Euleks preduzima mere za štednju struje na Kosovu

Izvor: Blic, 07.Feb.2012, 19:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Euleks preduzima mere za štednju struje na Kosovu

Euleks će se pridružiti štednji električne energije na Kosovu i preduzeće mere da bi umanjio sopstvenu potrošnju i pomogao lokalnoj mreži u redovnom snabdevanju strujom, saopšteno je danas iz misije EU u Prištini.

"Uzimajući u obzir trenutne loše vremenske uslove, Euleks će preduzeti mere da bi umanjio sopstvenu potrošnju struje da bi pomogao lokalnoj mreži za snabdevanje strujom", navodi se u saopštenju.

U Euleksovim prostorijama će >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se, kako je najavljeno, što je moguće više koristiti generatori, kako bi održali mrežnu potrošnju struje na minimumu.

Euleksovi sistemi grejanja i rasvete biće pod kontrolom tehničkog osoblja u pokušaju da se kontroliše i minimizuje upotreba struje, a tokom vikenda biće isključivana sva struja osim one potrebne za nesmetan rad.

Ova pravila biće na snazi do daljnjeg, navodi se u saopštenju Euleksa.

Povezane vesti: Neodržavanje izbora na severu KiM može da vodi ka nasilju Lokalni izbori na Kosovu su mač s dve oštrice za Srbiju Žbogar: Kosovo ušlo u ključnu fazu odnosa sa EU Gnjilanski terorista dobio ulicu u Bujanovcu, obrisano 17 srpskih naziva Tahiri o efektima dijaloga za Albance na jugu Srbije
Pogledaj vesti o: Eulex,   Evropska Unija

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.