Rusi pokazali Americi svoju hipersoničnu raketu

Izvor: B92, 26.Nov.2019, 19:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusi pokazali Americi svoju hipersoničnu raketu

Moskva -- Ruska vojska je demonstrirala američkim stručnjacima raketni sistem "Avangard" s hipersoničnim krstarećim blokom, saopšteno je iz Ministarstva odbrane Rusije.

"U okviru realizacije Sporazuma između Rusije i SAD o merama za dalje smanjenje i ograničavanje strateškog ofanzivnog oružja, u periodu od 24. do 26. novembra 2019. godine, američkim inspektorima je na teritoriji Rusije demonstriran raketni sistem 'Avangard' s hipersoničnim krstarećim bojevim blokom", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << navodi se u saopštenju ruske vojske.

Kako se ističe, sistem "Avangard" će biti uvršten u sastav naoružanja u decembru.

Hipersonični raketni sistem "Avangard" može da nosi nuklearne i konvencionalne bojeve glave. To je strateško oružje koje će garantovati bezbednost Rusije u narednih nekoliko decenija.

"Avangard" ima interkontinentalni domet i može da leti u gustim slojevima atmosfere, na granici sa stratosferom, a u stanju je da razvije brzinu od 27 maha, prenosi Sputnjik. U ovom trenutku, to je najbrži objekat na svetu. Pri takvoj brzini praktično nijedan protivraketni sistem neće biti u mogućnosti da ga zaustavi.

Krajem prošle godine je Ministarstvo odbrane Rusije uspešno testiralo "Avangard". Raketa je lansirana s područja Dombarovski u Orenburžju i pogodila je cilj na Kamčatki udaljen oko 6.000 kilometara.

Tako je program testiranja letova rakete sistema "Avangard" u potpunosti ispunjen.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.