Izvor: Capital.ba, 04.Jan.2021, 15:13
Radnici Googla osnovali sindikat
SAN FRANCISKO – Više od 200 radnika kompanije “Googl” u SAD formiralo je sindikat, objavili su danas u autorskom tekstu u “Njujork tajmsu” lideri sindikalne organizacije.
foto: Pixabay
“Radnički sindikat Alfabet” želi da osigura da zaposleni rade za poštenu zaradu, bez straha od zlostavljanja, odmazde ili diskriminacije”, navodi se u objavljenom tekstu.
“Googl” za sada nije odgovorio na Rojtersov zahtjev za komentar.
Većina zaposlenih koja je pristupila sindikatu >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << radi u kancelarijama u San Francisku, a jedan u Kembridžu. Organizacija je otvorena za stalno zaposlene i za one koji rade na vremenski oročene ugovore.
“Ovo je istorijski trenutak – prvi sindikat u jednoj velikoj tehnološkoj kompaniji sastavljen od radnika i za sve tehnološke radnike. Mi smo izabranipredstavnici, odlučivaćemo demokratski, plaćaćemo obaveze i imaćemo obučene organizatore da bi svi zaposleni u `Googlu` znali da mogu da sarađuju sa nama ako žele da vide da njihova kompanija održava njihove vrijednosti”, napisao je Dilan Bejker, softverski inženjer u “Googlu”.
Sindikat je osnovalo 227 radnika “Googla” i matične kompanije “Alfabet”. Oni će izdvajati jedan odsto godišnje zarade za članarinu. Srna
Чланак Radnici Googla osnovali sindikat се појављује прво на Capital.ba - Informacija je capital.
Pogledaj vesti o: Nju Jork
U SAD formiran sindikat zaposlenih kompanije Google
Izvor: N1 televizija, 04.Jan.2021
Više od 200 zaposlenih u internet kompaniji Google u Sjedinjenim Američkim Državama formiralo je sindikat, objavili su sindikalni lideri u autorskom članku, koji je u ponedeljak objavio Njujork tajms, prenosi Rojters.















