Izvor: B92, 28.Jan.2019, 18:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nemačka izbegava sankcije: Kanal za slanje novca Iranu
Berlin -- Nemački ministar inostranih poslova Hajko Mas izjavio je da je Evropska unija na ivici uspostavljanja alternativnog kanala za slanje novca Iranu.
Ovim potezom, bi moglo da utiče na izbegavanje sankcija SAD protiv Islamske republike.
Mas je rekao da Nemačka u poslednjih nekoliko meseci posebno radi sa Britanijom i Francuskom, ali i sa drugim partnerima iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << EU kako bi uspostavilo "prebacivanje posebne namene", preneo je AP.
On je naveo da je njihov cilj da osiguraju da "posao koji nije odobren od strane SAD može biti podržan, a postoji i odgovarajući instrument za međunarodna plaćanja".
EU se bori da održi nuklearni sporazum sa Iranom otkako se američki predsednik Donald Tramp povukao prošle godine.
Evropski blok već je uveo mere da spreči evropske kompanije da podrže sankcije koje je uvela SAD bez odobrenja Brisela.
Mas: EU na ivici formiranja kanala za slanje novca Iranu
Izvor: Blic, 28.Jan.2019
Nemački ministar inostranih poslova Hajko Mas izjavio je danas da je Evropska unija na ivici uspostavljanja alternativnog kanala za slanje novca Iranu, što bi moglo da utiče na izbegavanje sankcija SAD protiv Islamske republike.








