MMF: Niža prognoza rasta u evrozoni

Izvor: B92, 14.Jul.2014, 19:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MMF: Niža prognoza rasta u evrozoni

Vašington -- Međunarodni monetarni fond snizio je prognozu privrednog rasta evrozone za 2014, uz obrazloženje da je oporavak u tom bloku i dalje "nedovoljno jak".

U izveštaju o evrozoni, MMF navodi da će privredni rast članica tog bloka ove godine dostići jedan odsto umesto ranije prognoziranih 1,1 odsto, dok prognoza za 2015. ostaje na 1,5 odsto, prenela je agencija Frans pres.

"Priznajemo da je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << primetan oporavak, ali još dosta toga mora da bude urađeno", izjavio je zamenik direktora Kancelarije MMF-a za Evropu, Mahmud Pradan.

Iz tog razloga, ovaj međunarodni kreditor je preporučio zakonodavcima u državama evrozone da usvoje mere za podsticanje tražnje, da ojačaju banke, da sprovedu strukturalne reforme, i da se izbore sa problemom nezaposlenosti među mladima.

Osim kritika na račun evrozone, MMF je uputio i neke pohvale, pri čemu je pozdravio monetarne mere sa junskog zasedanja Evropske centralne banke (ECB), poput uvođenja negativnih kamatnih stopa i odobravanja svežih sredstava kreditorima.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

MMF snizio prognozu rasta privrede evrozone za 2014.

Izvor: Blic, 15.Jul.2014, 01:08

Međunarodni monetarni fond (MMF) snizio je juče prognozu privrednog rasta evrozone za 2014. godinu, uz obrazloženje da je oporavak u tom bloku i dalje "nedovoljno jak"...U izveštaju o evrozoni, MMF navodi da će privredni rast članica tog bloka ove godine dostići jedan odsto umesto ranije prognoziranih...

Nastavak na Blic...

MMF: Niža prognoza rasta u evrozoni

Izvor: GdeInvestirati.com, 15.Jul.2014

Međunarodni monetarni fond snizio je prognozu privrednog rasta evrozone za 2014, uz obrazloženje da je oporavak u tom bloku i dalje "nedovoljno jak". Read More..

Nastavak na GdeInvestirati.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.