Haos u Ukrajini, cene nafte skočile

Izvor: B92, 23.Maj.2014, 10:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haos u Ukrajini, cene nafte skočile

Njujork/London -- Cene nafte su danas porasle zbog zabrinutosti oko tenzija u Ukrajini i Libiji, navode analitičari.

Barel američke "lake" nafte (WTI) za isporuku u julu poskupeo je na merkantilnoj berzi u Njujorku sedam centi na 103,81 dolar po barelu, dok je ista količina severnomorske nafte tipa "brent" za julsku isporuku na tržištu u Londonu koštala 110,40 dolara, odnosno četiri centa manje nego na kraju jučerašnjeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poslovanja, prenela je agencija Frans pres.

Francuska banka Kredi Agrikol očekuje smirivanje tržišta uoči vikenda, budući da investitori iščekuju izveštaj o prodaji novih domova u SAD, koja se smatra jednim od ključnih pokazatelja zdravlja američke ekonomije.

Trgovci još uvek brinu zbog mogućeg prekida dostave u svetlu krize u Ukrajini i Libiji. Proruski pobunjenici ispaljivali su juče minobacačke granate i usmrtili 17 ukrajinskih vojnika na istoku zemlje što je bio najcrnji dan za vojsku, i to tri dana pre ključnih predsedničkih izbora. Oružani sukob većih razmera mogao bi da dovede do prekida dostave i skoka cena energenata, smatraju analitičari.
Pogledaj vesti o: Libija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Cene nafte porasle uoči vikenda

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Maj.2014

Cene nafte su danas porasle zbog zabrinutosti oko tenzija u Ukrajini i Libiji, navode analitičari.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.