Izvor: B92, 15.Jun.2017, 14:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fed podigao, BoE ostaje na istom
London -- Centralna banka Engleske odlučila je da zadrži referentnu kamatnu stopu na rekordno niskom nivou od 0,25 odsto, jer ekonomija slabi uoči izlaska Britanije iz EU
Sa usporavanjem privrednog rasta, inflacija počinje da "nagriza" raspoloživa sredstva domaćinstava, u trenutku kada bi pregovori o Bregzitu trebalo da počnu kroz nekoliko dana, upozorili su članovi Monetarnog komiteta BoE na redovnom zasedanju, a prenosi agencija AP.
Osnovni zadatak centralne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << banke je da kontroliše inflaciju, koja je na aktuelnom godišnjem nivou od 2,9 odsto znatno iznad zvaničnog cilja od 2,0 odsto.
Međutim, za obaranje inflacije, centralna banka bi morala da poveća kamate, što bi, kako navodi AP, naštetilo ekonomiji jer bi poskupelo zaduživanje.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija





