Izvor: B92, 05.Nov.2013, 09:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cene nafte i dalje variraju
Cene sirove nafte su danas varirale, dok su trgovci još uvek fokusirani na gomilanje zaliha u SAD, navode analitičari.
Barel američke "lake" nafte za isporuku u decembru koštao je na Merkantilnoj berzi u Njujorku 94,58 dolara, odnosno četiri centa manje nego na kraju jučerašnjeg poslovanja, dok je nafta tipa "brent" u Londonu poskupela za pet centi na 106,28 dolara za barel, prenosi Frans pres.
"Kretanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << cena su minimalna, budući da investitori čekaju izveštaj o američkim zalihama", rekla je šefica investicionog sektora firme "Filip fjučers" iz Singapura Tio Saj Hua. Zalihe u SAD bile su u porastu proteklih šest nedelja i dostigle su oko 28 miliona barela, što je izazvalo zabrinutost u najvećoj svetskoj ekonomiji i potrošaču nafte.
Pogledi su takođe uprti u Libiju, gde proizvodnja na naftnom terminalu Al-Hariga nije nastavljena kako je planirano, budući da i dalje traje blokada demonstranata.
Libijska proizvodnja nafte smanjena je od jula za 80 odsto. Demonstranti traže radna mesta i ravnomerniju raspodelu prihoda od prodaje nafte, a blokada naftnih terminala je Libiju do sada koštala oko 13 milijardi dolara, navode tamošnje vlasti.
Pogledaj vesti o: Nju Jork
Cene nafte i dalje variraju
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Nov.2013
Cene sirove nafte su danas varirale, dok su trgovci još uvek fokusirani na gomilanje zaliha u SAD, navode analitičari.















