Izvor: Akter, 11.Sep.2015, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Problem sa izbeglicama je u Grčkoj
Mađarski premijer Viktor Orban rekao je da se rešenje za problem izbeglica u Evropskoj uniji nalazi u Grčkoj
"Moramo rešiti problem tamo gde je on nastao. Ako Grčka ne može da štiti svoje granice, treba da mobilišemo evropske snage i pošaljemo ih na grčke granice tako da mogu ostvariti evropske zakone umesto grčkih vlasti", rekao je Orban.
Po propisima >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << EU za azilante, izbeglice treba da ga zatraže u prvoj članici Unije u koju uđe, a Grčka je prva na ruti migranata koji dolaze iz Turske, posle čega preko Balkana ulaze u Mađarsku.
Mnoge evropske države su prestale da deportuju ljude u Grčku, navodeći njen nefunkcionalan sistem za azilante. Nemačka je nedavno prestala da vraća ljude u Mađarsku iz istih razloga.
Pogledaj vesti o: Grčka










