Izvor: Vostok.rs, 24.Jun.2015, 12:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčki penzioneri protestovali zbog mera štednje

24.06.2015. -

Ljutiti grčki penzioneri izašli su sinoć na ulice Atine protestujući zbog mogućnosti da će na njih biti „sručen novi plan mera štednje“.

Demonstranti su rekli, kako je prenela televizija Raša tudej, da ih je grčka vlast izdala predloženim merama, koje, prema agenciji AP, predviđaju povećanje doprinosa zaposlenih za isplatu >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << penzija i postepeno ukidanje prava na prevremenu penziju, mada se ne predviđa smanjenje penzija.

Oko 70 autobusa sa penzionerima došlo je u Atinu, koji su negodovali zbog planiranih mera.

„Osećamo se potpuno izdanim, potpuno smo razočarani. Ono što vidimo su bezbrojni indirektni i direktni porezi koje će ponovo morati da snose obični ljudi“, rekao je generalni sekretar Federacije grčkih penzionera Manolis Ralakis.

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.