Cerar srećan - Melanija Tramp nije zaboravila slovenački

Izvor: B92, 13.Jul.2018, 09:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cerar srećan - Melanija Tramp nije zaboravila slovenački

Brisel, Ljubljana -- Slovenački premijer Miro Cerar oduševljen je jer američka prva dama Melanija Tramp nije zaboravila da govori maternji, slovenački jezik.

"Možemo da budemo ponosni što je prva dama SAD iz Slovenije i da nije zaboravila slovenački jezik. Naprotiv, vrlo dobro govori slovenački i uvek je vesela kad može da razgovara o našoj domovini", rekao je Cerar posle samita NATO u Briselu na kojem je američki predsednik Donald Tramp poveo i svoju suprugu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Melaniju, prenela je Fena.

Melanija Tramp rođena je u Sevnici kod Krškog, ali je domovinu napustila u ranoj mladosti, da bi gradila manekensku karijeru.

U SAD se udala za magnata nekretnina i sadašnjeg predsednika, sa kojim ima sina Barona.

Cerar je na samit u Briselu poveo i svoju partnerku Mojcu koja je učestvovala u neformalnom damskom programu, a bila je u prilici i da razgovara s Melanijom, rodjenom Knavs.

"Melaniju smo sada već dobro upoznali i ti razgovori su uvek vrlo ugodni, a naravno da razgovaramo na slovenačkom jeziku", rekao je Cerar, izrazivši nadu da će američka prva dama jednom biti u prilici i da poseti Sloveniju.
Pogledaj vesti o: NATO skup,   NATO

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Slovenci se raznežili - Melanija zna maternji

Izvor: Mondo, 13.Jul.2018

Slovenački premijer Miro Cerar oduševljen je jer američka prva dama Melanija Tramp nije zaboravila da govori maternji, slovenački jezik...Foto: AP Photo/Susan Walsh.."Možemo da budemo ponosni što je prva dama SAD iz Slovenije i da nije zaboravila slovenački jezik. Naprotiv, vrlo dobro govori slovenački...

Nastavak na Mondo...

CERAR ODUŠEVLJEN: Ponosni smo šro Melanija nije zaboravila slovenački

Izvor: Kurir, 13.Jul.2018

Slovenački premijer Miro Cerar oduševljen je jer američka prva dama Melanija Tramp nije zaboravila da govori maternji, slovenački jezik.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.