Izvor: B92, 05.Avg.2010, 15:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Salt" od 5. avgusta u bioskopima
Akcioni špijunski triler "Salt", sa Anđelinom Džoli u glavnoj ulozi, od 5. avgusta je na repertoaru u beogradskim bioskopima.
Ovaj film se upravo prikazuje u Americi, gde je za prvih deset dana zaradio oko 70 miliona dolara, čime se svrstao među najuspešnije naslove u svom žanru.
Film je režirao Filip Nojs, po scenariju Kurta Vimera, a u glumačkoj ekipi su Liv Šrajber, Čivitel Edžiofor, Danijel Olbricki i drugi.
Glavni lik je pripadnica >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << CIA Evelin Solt (Džoli), koja iznenada biva optužena da je ruski špijun - krtica. Dok pokušava da dokaže svoju nevinost, koristeći izuzetne veštine i iskustvo tajnog agenta, upliće se u neverovatnu avanturu, uključujući atentate na predsednike Rusije i Amerike i mogući početak nuklearnog rata.
Film visoke produkcije obiluje atraktivnim scenama borilačkih veština, jurnjave kolima, vatrenih okršaja i eksplozija. Prema mišljenju gledalaca na novinarskoj projekciji u "Takvudu", ovaj tipični letnji hit biće dobra zabava za mladu mušku publiku.









