Izvor: Blic, 22.Apr.2016, 15:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SARAJEVO POD OPSADOM Šef CIA u iznenadnoj poseti BiH
Džon Brenan, direktor CIA-e sastao se danas sa Udarnom grupom za borbu protiv terorizma i predstavnicima policije i Tužilaštva BiH. Brenan je doputovao u iznenadnu posetu BiH, a zbog nje je, kako javljaju lokalni mediji Sarajevo puno policije.
Sastanak je održan u restoranu "Golf klub" u Sarajevu koji su obezbeđivale jake policijske snage, javlja izveštač Srne.
Novinarima nije omogućen pristup, niti su date izjave nakon sastanka.
Brenan bi tokom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dana trebalo da se sastane sa članovima Predsedništva BiH.
Udarnu grupu za terorizam čine Perica Stanić, direktor Agencije za istrage i zaštitu (SIPA), tužitelj Tužilaštva BiH Dubravko Čampara, direktor Direkcije za koordinaciju policijskih tela u BiH Mirsad Vilić, policijski komesar MUP-a Kantona Sarajevo Vahid Ćosić, ministar unutrašnjih poslova u Vladi FBiH Aljoša Čampara, direktor Federalne uprave policije Dragan Lukač, ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić i Dragan Lukač, ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske.
Ministar bezbednosti BiH Dragan Mektić je za portal "Nezavisne" rekao ranije da će sa Brenanom razgovarati o borbi protiv terorizma.
Razlozi dolaska direktora CIA-e u BiH https://t.co/tNP4sstZJc via @N1infoSA pic.twitter.com/yceDIx7VZl
"Tačno je da je Džon Brenan stigao u Sarajevo. Trebalo bi da održi više sastanaka, između ostalog i sa mnom. Nisam još uvek dobio dnevni red o čemu ćemo razgovarati, ali pretpostavljam da će glavna tema našeg sastanka biti borba protiv terorizma. U okviru toga mogli bi da razgovaramo o tome kakvo je stanje u BiH po pitanju terorizma, kako se borimo protiv ove pošasti, kakvi su nam kapaciteti, kakva je saradnja BiH i CIA-e, šta možemo uraditi da bi ta saradnja bila još bolja i efikasnija i slično", naglasio je ranije danas Mektić.
On je rekao da njemu nije poznato koliko će se Džon Brenan zadržati u Sarajevu.
Direktor CIA-e u Sarajevo je stigao iz Rijada gde je boravio prethodnih dana.







