Ruski inženjer na robiji zbog špijunaže

Izvor: Vesti-online.com, 10.Feb.2012, 18:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ruski inženjer na robiji zbog špijunaže

Jedan inženjer ruskog kosmodroma Plešetsk osuđen je na 13 godina zatvora, jer je američkoj obaveštajnoj službi CIA prenosio tajne informacije o ruskim strateškim projektilima, saopštile su danas ruske specijalne službe (FSB).

Potpukovnik Vladimir Nesterec "priznao je da je prenosio za novčanu nagradu informacije o ruskim strateškim projektililma poslednje generacije, a to je drzavna tajna", navodi se u saopštenju >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << FSB-a.

"Nesterec je osuđen zbog veleizdaje na 13 godina u strogom režimu u kampu. Oduzet mu je i vojni čin potpukovnika", dodaje se u saopštenju FSB-a.

Drugi detalji o tome nisu saopšteni.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.