Direktor CIA kod predsednika Rumunije

Izvor: Vesti-online.com, 26.Maj.2010, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Direktor CIA kod predsednika Rumunije

Rumunski predsednik Trajan Basesku primio je danas u predsedničkoj palati delegaciju američke Centralne obaveštaje agencije (CIA), sa njenim direktorom Leonom Panetom na čelu, saopštila je pres služba rumunskog predsednika.

Razgovori, u kojima su učestvovali i šefovi rumunskih obaveštajnih službi, odnosili su se na bilateralnu saradnju u oblasti bezbednosti, borbu protiv terorizma, kontrašpijunažu, ekonomsku bezbednost i zaštitu od sajber napada, navodi se u >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << saopštenju, prenosi Ađerpres.

Rumunija je optuživana da je na svojoj teritoriji omogućila CIA da uspostavi tajni zatvor za osumnjičene za terorizam gde su bili ispitivani i možda mučeni, podseća AP.

Rumunska vlada je to oštro demantovala.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.