Izvor: RTS, 13.Mar.2014, 00:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
CIA špijunira Senat
Izjava senatorke Dajane Fajnštajn da su službenici CIA upali u kompjutere Komiteta za nadgledanje obaveštajnih službi potresla SAD. CIA tražila podatke o istrazi koja se vodi protiv agencije, tvrdi senatorka.
Veliki skandal potresa Sjedinjene Američke Države jer je senatorka Dajana Fajnštajn, koja je na čelu Komiteta za nadgledanje obaveštajnih službi, otkrila da su službenici CIA upali u kompjutere njenog Komiteta tražeći podatke o istrazi koja se vodi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << protiv agencije.
Senatorka Fajnštajn u Vašingtonu je poznata kao jedan od najvećih pobornika CIA, NSA i njihovih programa za nadgledanje i praćenje građana.
Ova promena njenog stava prema Agenciji mogla bi da znači da za CIA dolazi novo, manje prijatno vreme, barem u matičnoj državi.
Pogledaj vesti o: CIA







