Izvor: Glas javnosti, Beta, 06.Dec.2009, 12:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD i Rusija grade nuklearku
PRAG - Predsednici SAD i Rusije Barak Obama i Dmitrij Medvedev, pored pregovora o nuklearnom razoružanju, nastoje da udruže snage i u korišćenju nuklearne energije u mirnodopske svrhe i pripremaju američko-ruski konzorcijum koji bi gradio novi reaktor češke nuklearne elektrane Temelin, prenosi Mlada fronta dnes. Tender za dogradnju još jednog reaktora u novijoj od dve češke nuklearke Temelinu, veže za sebe i poslove na modernizaciji prve češke nuklearke Dukovani, a ceo posao je >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << vredan oko 20 milijardi evra. Za posao su zainteresovani američki „Vestinghaus“, ruski „Atomstroj“ i francuska „Areva“.
Videcete kako je i zasto Caslav Golubovic napredovao do polozaja nacelnika SUP-a Borskog okruga. (Komentar je cenzurisan radi prevelikog broja reci od 3455 te stoga ne moze biti objavljen)









