Izvor: S media, 14.Jan.2010, 20:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama želi da banke vrate novac
Američki predsednik Barak Obama je danas predložio uvodjenje "naknade za odgovornost za finansijsku krizu", kako bi naterao velike banke i druge finansijske institucije da poreskim obveznicima vrate novac kojim im je država pomogla da se spasu od kolapsa tokom globalne finansijhske krize.
"Odlučan sam da vratim svaki cent koji se duguje američkim gradjanima", naglasio je Obama u saopštenju koje je danas objavila Bela kuća.
On je dodao da je njegova >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << "odlučnost da postigne taj cilj samo pojačana izveštajima o ogromnim profitima i sramotnim bonusima koji se dele upravo u onim firmama koje duguju svoje postojanje američkom narodu - koji se još nije oporavio i koji se i dalje suočava sa ozbiljnim teškoćama zbog recesije", prenele su agencije.







