Izvor: Beta, 01.Dec.2017, 13:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama žali zbog prekida u liderstvu SAD
Bivši američki predsednik Barak Obama izrazio je danas žaljenje zbog "pauze u liderstvu" SAD u borbi protiv klimatskih promena, u svetlu odluke sadašnjeg predsednika Donalda Trampa da se Vašington povuče iz Pariskog sporazuma o klimi.Otkako je u januaru napustio Belu kuću, Obama nije mnogo govorio o svom nasledniku, koji je od početka ukidao mere donete za vreme njegova dva mandata. Medjutim, na konferenciji u Nju Delhiju, dobitnik Nobelove nagrade za mir iz 2009. stao je u odbranu Pariskog sporazuma, prvog pakta kojim su se sve zemlje obavezale da će ograničiti klimatske promene."To je sporazum koji - iako imamo malu pauzu ...
Pogledaj vesti o: Barak Obama, Pariz








