Obama žali zbog prekida u liderstvu SAD

Izvor: Beta, 01.Dec.2017, 13:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obama žali zbog prekida u liderstvu SAD

 Bivši američki predsednik Barak Obama izrazio je danas žaljenje zbog "pauze u liderstvu" SAD u borbi protiv klimatskih promena, u svetlu odluke sadašnjeg predsednika Donalda Trampa da se Vašington povuče iz Pariskog sporazuma o klimi.Otkako je u januaru napustio Belu kuću, Obama nije mnogo govorio o svom nasledniku, koji je od početka ukidao mere donete za vreme njegova dva mandata. Medjutim, na konferenciji u Nju Delhiju, dobitnik Nobelove nagrade za mir iz 2009. stao je u odbranu Pariskog sporazuma, prvog pakta kojim su se sve zemlje obavezale da će ograničiti klimatske promene."To je sporazum koji - iako imamo malu pauzu ...
Pogledaj vesti o: Barak Obama,   Pariz

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.