Obama zahvalan papi i duboko ceni zajedničku saradnju

Izvor: Blic, 12.Feb.2013, 00:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obama zahvalan papi i duboko ceni zajedničku saradnju

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Barak Obama izrazio je danas zahvalnost papi Benediktu XVI, istakavši da se sa svojom suprugom Mišel, u ime Amerikanaca, moli za poglavara Rimokatoličke crkve.

U saopštenju iz Bele kuće se navodi da se Obama seća toplog susreta sa papom Benediktom XVI 2009. godine i da duboko ceni zajedničku saradnju tokom poslednje četiri godine.

Američki predsednik je istakao da crkva igra važnu ulogu u SAD i širom sveta, uputivši >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << najbolje želje onima koji će uskoro odlučivati o tome ko će na vatikanskom tronu zameniti papu Benedikta.

Mediji u SAD, međutim, podsećaju i na neslaganje između pape i Obame, tokom njihovog susreta pre četiri godine, kada su izneli drugačija stanovišta o pravu na abortus, kome se Katolička crkva u potpunosti protivi.

Svetski zvaničnici i verski lideri izrazili su danas duboko poštovanje i razumevanje za papinu odluku da se povuče, jer oseća da ga izdaje snaga, prenele su agencije.

Povezane vesti: Udruženja žrtava zlostavljanja pozdravila papinu ostavku SPC: Ostavka pape Benedikta je čin za poštovanje Papin batler zatražio oproštaj Bez političkih reformi na Kubi, uprkos papinom pozivu Papa Benedikt XVI upokojen pre vremena na Tviteru
Pogledaj vesti o: Barak Obama

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.