Izvor: B92, 21.Jan.2015, 09:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama i Oland o napadima
Američki predsednik Barak Obama razgovarao je telefonom s predsednikom Francuske Fransoa Olandom, o istrazi nedavnih terorističkih napada u Parizu.
Govorilo se i o podršci mirnim izborima u Nigeriji, saopštila je Bela kuća.
"Predsednik Obama potvrdio je spremnost da pruži svaku vrstu pomoći potrebnoj francuskoj vladi", navodi se u saopštenju Bele kuće, povodom istrage o napadu na redakciju satiričnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lista "Šarli ebdo", u kojem je 7. januara ubijeno 12 ljudi, dok je još četvroro ubijeno u napadima islamističkih ekstremista narednih dana.
Bela kuća u saopštenju dodaje i da su "predsednici Obama i Oland razgovarali i o situaciji u Nigeriji i složili se da sarađuju s drugim članovima međunarodne zajednice, kako bi obezbedili da u Nigeriji budu održani mirni i kredibilni izbori, kao i da podrže regionalnu strategiju u borbi protiv ekstremističke grupe Boko Haram".
Pogledaj vesti o: Barak Obama, Teroristički napad u Parizu





