Obama dobitnik nagrade Džon F. Kenedi - Profil hrabrosti

Izvor: NoviMagazin.rs, 02.Mar.2017, 22:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obama dobitnik nagrade Džon F. Kenedi - Profil hrabrosti

Bivši američki predsednik Barak Obama dobitnik je nagrade Džon F. Kenedi - Profil hrabrosti zbog očuvanja nasleđa demokratskog kolege i nekadašnjeg predsednika SAD, saopšteno je danas.

"Predsednik Kenedi pozvao je novu generaciju Amerikanaca da svojim talentom služe državi. Predsednik Obama uneo je tu baklju u naše vreme s izuzetnim dostojanstvom i hrabrošću, pruživši mladim ljudima različitog porekla primer koji mogu da primene u svom životu", navela je u >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << saopštenju Kenedijeva ćerka, Karolina Kenedi.

Karolina Kenedi i njen sin Džek Šlosberg uručiće Obami nagradu 7. maja u Predsedničkoj biblioteci i muzeju Džona F. Kenedija u Bostonu.

Obama je dobio priznanje za "dugotrajnu posvećenost demokratskim idealnima i uzdizanje standarda političke hrabrosti u novom veku", navedeno je u saopštenju.

Fondacija Biblioteke Džona F. Kenedija od 1989. svake godine dodeljuje nagradu državnim službenicima za savesne odluke koje su doneli bez obzira na lične i profesionalne posledice.

Nagrada je nazvana po Kenedijevoj knjizi "Profili hrabrosti" (Profiles in Courage), za koju je dobio Pulicerovu nagradu. Knjiga govori o osam američkih senatora koji su rizikovali svoje karijere zauzimajući principijalne stavove za nepopularne odluke.

Obama je treći nekadašnji predsednik SAD koji je dobio nagradu, a među dobitnicima su i Džordž V. Buš i američki senator Džon Mekejn.
Pogledaj vesti o: Barak Obama

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Obama dobitnik nagrade Džon F. Kenedi - Profil hrabrosti

Izvor: Beta, 02.Mar.2017

Bivši američki predsednik Barak Obama dobitnik je nagrade Džon F. Kenedi - Profil hrabrosti zbog očuvanja nasledja demokratskog kolege i nekadašnjeg predsednika SAD, saopšteno je danas."Predsednik Kenedi pozvao je novu generaciju Amerikanaca da svojim talentom služe državi. Predsednik Obama...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.